SUKCES MARTYNY Z 6 D W KONKURSIE

„NATURALNIE RÓŻNORODNA AGLOMERACJA OPOLSKA”

Uczennica naszej szkoły Martyna Antoniewicz (klasa 6D) zajęła 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska na przygotowanie spotu filmowego promującego lokalne zasoby przyrodnicze  i różnorodność biologiczną Aglomeracji Opolskiej oraz działania związane z ochroną przyrody. Spot Martyny pt. „Bądź EKO” można obejrzeć w serwisie YouTube oraz na profilu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska na Facebooku. https://www.youtube.com/watch?v=H0zZd8-aKQ4

Nagrody dla uczestników wręczono podczas I Festiwalu Bioróżnorodności, który odbył się 22 października 2019 r. w opolskim hotelu De Silva, podczas którego uczestnicy festiwalu obejrzeli najwyżej ocenione spoty konkursowe, wysłuchali ciekawych wykładów nt. bioróżnorodności i ekologii a także wzięli udział w degustacji lokalnych potraw i produktów ekologicznych. Udział w konkursie oraz w festiwalu były ciekawym doświadczeniem. Promująca ekologię w naszym regionie Aglomeracja Opolska kieruje do dzieci i młodzieży wiele przedsięwzięć, w których z pewnością warto uczestniczyć.

Przygotowała:
Joanna Glinowiecka