Uczniowie naszej szkoły, którzy są uczestnikami projektu Feel the HEAT opiekują się ogródkiem szkolnym. Wszystkie prace nadzoruje nauczyciel przyrody -pani Urszula Michalik. W naszym ogrodzie są świeże zioła, owoce (pyszne truskawki) i zdrowe warzywa.
garden
 

Każda ze szkół partnerskich (Polska, Słowacja i Włochy) miała za zadanie uszyć małe torebeczki na susz herbaciany. My w naszych wsypaliśmy suszoną miętę, morwę białą i melisę.
Torebeczki będą rozdawane w ramach akcji promującej działalność projektu.
teabags
 

Tak uczniowie wykorzystali zdrowe, lokalne , sezonowe produkty do stworzenia autorskich koktajli owocowych.
Było pysznie i zdrowo.
smoothie

Uczestnicy projektu zaprojektowali książkę z przepisami na zdrowe koktajle smoothie.
Kolorowe prace zebrali w formie folderu. Zostaną one przekazane nauczycielom klas młodszych jako inspiracja do pracy i zachęta do sięgania po zdrowe napoje. Książeczka zawiera wzór kolorowanki do powielania. 
booklet
 
 
2018-2019
 


 
Uczestnicy projektu Erasmus+ zaczęli pracę nad kolejnym zadaniem. Posialiśmy m. in. koperek, pietruszkę, tymianek. Teraz cierpliwie czekamy...
 
 

 
Druga mobilność w ramach realizacji projektu Erasmus+. Tym razem gościmy w szkole włoskiej, w miejscowości Cremona. To nasza pierwsza erasmusowa podróż samolotem.
 Każdy z pięciorga uczestników naszej szkoły (Hania, Jagoda, Siofra, Antosia i Wojtek) mieszkają u swoich kolegów. Rodziny są niezwykle gościnne.
 
 

Zapewniają wiele atrakcji i przyrządzają pyszne włoskie potrawy.
 Każdy z pięciu dni pobytu we Cremonie spędzamy realizując zadania projektowe. W tym roku projekt “Feel the HEAT” oparty jest na tematyce zdrowej żywności i zdrowego trybu życia.
 Do tej pory zwiedziliśmy szkołę włoską. Uczestniczyliśmy w lekcji informatyki (programowanie Scratch). Gościliśmy na koncercie szkolnej orkiestry, braliśmy udział w warsztatach językowych dotyczących zdrowego żywienia. Zwiedziliśmy również ratusz i poznaliśmy zastępcę burmistrza miasta.

Mobilność projektu "Feel the HEAT"

5 uczniów naszej szkoły oraz 5 uczniów ze szkoły włoskiej  odwiedza swoich rówieśników ze szkoły partnerskiej w miejscowości Sabinov na Słowacji. 
Uczestniczymy w warsztatach dot. zdrowego odżywiania. Wszystkie działania realizujemy w mieszanych grupach międzynarodowych. Komunikujemy się w języku angielskim. 
Pierwszego dnia zwiedziliśmy szkołę słowacką. Tworzyliśmy plakaty przedstawiające nasz projekt. Odbyły się też zajęcia kulinarne. 

 
Dla uczestników zajęć Erasmus +
Wkrótce dokonujemy wyboru uczniów, którzy wezmą udział w mobilności do Włoch.
Proszę o wypełnienie ankiety online

Zgoda Rodziców Erasmus - Klik


http://heat.altervista.org/

1541496460048

Wczytaj dalsze wczytaj

 

 

godlo

 

logo nowe
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Karola Musioła w Opolu
ul. Majora Hubala 2 45-267 Opole
tel 77 545 32 23; 77 545 32 24  fax: 77 40 30 850
NIP 754 315 63 13

 

© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu

designed by G. Labisz

grzegorzlabisz@gmail.com

 

BIP