Co to jest kalendarz adwentowy i jaka jest jego historia? Kto przynosi dzieciom prezenty w krajach niemieckojęzycznych i kiedy? Jakie potrawy można znaleźć na świątecznym stole w Niemczech i Austrii? Skąd pochodzi najsłynniejsza kolęda „Cicha noc”? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli uczniowie klasy 8a podczas grudniowych zajęć przygotowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.

Po obejrzeniu barwnego i dźwięcznego wykładu, wzbogaconego o fragmenty filmów z jarmarków Bożonarodzeniowych i kolęd w języku niemieckim, uczniowie utrwalali poznane słownictwo w formie różnorodnych ćwiczeń językowych. Naszym uczniom bardzo spodobała się ta forma zajęć i z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty.

Przygotowała: Grażyna Dudek