„Niepodległa. Dla każdego” – mamy się czym pochwalić!

W dniu 09 listopada 2018 podczas IX Forum Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej, zorganizowanym przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów plastycznych, fotograficznych, na scenariusze lekcyjne i projekty o tematyce patriotycznej ogłoszone w ramach uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej. Adresatami konkursu byli uczniowie i nauczyciele wszystkich typów szkół z całego województwa. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów znaleźli się: uczennica klasy 6d Marta Odya oraz nauczyciel naszej szkoły p. mgr Grażyna Dudek.

Marta wykonała niezwykłą pracę plastyczną z motylami w 3D, zajmując 3 lokatę w województwie. Pani Grażyna Dudek napisała scenariusz multimedialnej lekcji patriotyzmu w formie gry, w której wykorzystała aplikacje na telefony komórkowe: kody QR i Kahoot. Za interdyscyplinarność i innowacyjność scenariusza, a także jego wymiar praktyczny dotyczący szkolnej społeczności pani Grażyna Dudek w kategorii: nauczyciel zajęła 1 miejsce w województwie. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w kwartalniku MODN w Opolu.