RELACJA Z XXI PRZEGLĄDU TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH

„SHOW TIME. WARUM NICHT?” – pod takim hasłem odbyła się w dniu 05 marca 2019 roku w auli PSP nr 5 w Opolu XXI edycja PRZEGLĄDU TEATRÓW OBCOJĘZYCZNYCH. Wzorem roku ubiegłego honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęły po raz kolejny trzy bardzo ważne instytucje: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Biblioteka Austriacka w Opolu.

W tym roku do konkursu zgłoszono 7 przedstawień przygotowanych przez 8 nauczycieli i ok. 90 uczniów. Na scenie zaprezentowano przedstawienia w dwóch językach obcych: angielskim i niemieckim, których tematyka nawiązywała do hasła przewodniego przeglądu. Pojawiły się zatem fantastyczne scenografie, stroje oraz mnóstwo bajecznych postaci. Część przedstawień stanowiły klasyczne interpretacje znanych utworów (jak np. Kopciuszek, Mały Książę, Jaś i Małgosia itp.), w nowej aranżacji. Były także sztuki autorskie napisane specjalnie na przegląd przez członków szkolnych grup teatralnych.

Przedstawienia zostały ocenione przez komisję w składzie:

  • p. Jolanta Jankowska - wykładowca języka angielskiego w Studium Języków Obcych Opolskiej Politechniki
  • p. Joanna Waleska– lektor języka niemieckiego, pracownik naukowy Biblioteki Austriackiej w Opolu
  • p. Anna Patelska-Górny– kierownik Pracowni Dydaktyki Kształcenia Ogólnego i Technologii Informatycznych w RZPWE w Opolu.
    Jury oceniało kompetencje językowe uczestników, scenografię, kostiumy oraz ogólny wyraz artystyczny tzw. prezentację teatralną.

Decyzją Jury, wyniki przeglądu przedstawiają się następująco:

I miejsceexequo

-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Brzegu za przedstawienie w języku angielskim: „Hackbusters, czyli pogromcy hakerów”. Opiekunem grupy była pani Dorota Banik.

-Szkoła Podstawowa nr 5 z Nysy (oddział gimnazjalny) za przedstawienie w języku angielskim: „The lost engagement ring”. Opiekunem grupy była pani Joanna Krzak.

II miejsce – exequo

-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Brzegu za przedstawienie w języku niemieckim: „W poszukiwaniu miłości”. Opiekunem grupy była pani Sylwia Szulc.

-Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Brzegu za przedstawienie w języku niemieckim: „Das edle Herz”. Opiekunem grupy była pani Justyna Pekar.

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Nysy za przedstawienie w języku angielskim: „What is the time?”. Opiekunem grupy była pani Aleksandra Kołodziej.

Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników za wspaniałe wrażenia podczas oglądania przygotowanych przez nich przedstawień oraz do ich opiekunów za ogromne zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów do przeglądu. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy: Grażyna Dudek i Iwona Jakimów – nauczyciele języków obcych w PSP 5 w Opolu

 

 

 

godlo

 

logo nowe
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Karola Musioła w Opolu
ul. Majora Hubala 2 45-267 Opole
tel 77 545 32 23; 77 545 32 24  fax: 77 40 30 850
NIP 754 315 63 13

 

© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu

designed by G. Labisz

grzegorzlabisz@gmail.com