PORANEK KULTURALNY - MONIUSZKO 200 lat

Kolejny raz w naszej szkole odbył się kolejny Poranek Kulturalny.Tym razem uczennice klasy 7d :Julia Czapla, Marta Mamroł, Maja Grygierczyk,Matylda Marczak i Martyna Pawłowska przybliżyły sylwetkę Stanisława Moniuszki-wielkiego kompozytora romantyzmu.Prezentacje uświetnił występ pianistki Ani Rodzeń, która wykonała utwór :,,Bajka" ,dwa solowe występy wokalne:Martyny Antoniewicz i Mai Płouchy oraz śpiew chóru. Występ wspomagały także  niezastąpiona Pani od muzyki Halina Brodziak oraz polonistka Dominika Płoucha.

Uczniowie klas czwartych i piątych nauczyli się co to jest opera, operetka, czy kantata, a także dowiedzieli się, że Moniuszko inspirował się twórczością polskich poetów takich jak Adam Mickiewicz, Józef Ignacy Koraszewski czy Julian Ursyn Niemcewicz. Na koniec wszyscy chętni mogli zaśpiewać słynną ,,Prząśniczkę"-pieśń skomponowaną przez Stanisława Moniuszkę do słów Jana Czeczota.