14 czerwca 2019 laureaci i finaliści IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej udali się w nagrodę na wycieczkę edukacyjną do Wiednia. Do udziału w wycieczce zaproszonych zostało 44 uczniów, którzy podczas finału zdobyli największą liczbę punktów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 5a Oliwia Głuszkiewicz, w zastępstwie swojej siostry Agnieszki z klasy 8a.

Wiedeń to jedna z piękniejszych stolic Europy. Miasto wielokulturowe, otwarte na mniejszości i dwujęzyczność, w którym czuje się powiew historii połączony z duchem nowoczesności. W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzili m.in. Muzeum Historii Naturalnej, rezydencję Habsburgów, czyli zamek Hofburg oraz majestatyczną katedrę św. Szczepana, znajdującą się w najstarszej części miasta. Konkurs i wyjazd sfinansowany był ze środków polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych i posła na sejm RP Ryszarda Gali. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za dodatkowe wspaniałe przeżycia.

Opiekun: Grażyna Dudek